Рясне-Руська сільська рада

Яворівського району, Львівської області

(03259) 37-174

Звіт Рясне-Руського сільського голови за 2017 рік

27.03.2018

Звіт сільського голови Рясне-Руської сільської ради про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2017 рік.

Шановні депутати, запрошені, гості!

Закінчився 2017 рік. Україна стоїть на зламі історії, коли вершиться доля нашої держави, її сьогодення і майбутнє. Революція Гідності поставила перед нами завдання збудувати нову незалежну демократичну державу, країну з європейськими цінностями. В той час військовий агресор захопив Крим, нищить українські села на Донбасі і Луганщині, цинічно розпалюючи внутрішню і зовнішню ворожнечу, гинуть тисячі патріотів України, тисячі мирних жителів. Стираються з землі сотні сіл, люди залишаються без засобів для існування. Крім цього, варто зазначити і про економічну та політичну кризу, коливання курсу гривні, здорожчання комунальних послуг та сміттєвий колапс.

Свій звіт хочу розпочати з того, що напротязі останніх 10 років сільська рада виконує бюджет. Цього року виконання бюджету по сільській раді становить 114,1 %. При плані 10749,8 тис. грн. фактично надійшло 12263,7 тис. грн. Наповнення бюджету відбувається за рахунок доходів підприємств, установ, організацій, автозаправних станцій, приватних підприємців.           Здебільшого це – ТзОВ «Брама», ТзОВ «Експрес Медіа Груп», ТзОВ «Явір-млин», ТзОВ «Явір-Пак», ТзОВ «Віконт-2», ТОВ «Сканія – Львів», «Фуджікура».

Важливим завданням попереднього року – було проведення каналізування в селі Рясне – Руське. Зокрема, хочу зазначити, що практично на 95% завершено будівництво каналізаційного колектора по вулицях Шевченка,                              Л. Українки, Сонячна, Паркова в с. Рясне-Руське (2 черга) на суму 1 874, 1 тис. грн. Завершено роботи по будівництву господарсько-побутового каналізаційного колектора по вул. В. Великого, вул. Шептицького в с. Рясне-Руське на суму 1 395, 1 тис грн. та будівництво госпрозрахункового каналізаційного колектора по вул. Червоної Калини, Нагірна с. Рясне-Руське на суму 1 370, 9 тис. грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Будівництво каналізаційного колектора по вул. Крайня с. Рясне-Руське» на суму 44, 7 тис. грн. Виготовлено ПКД по будівництву каналізаційного колектора та КНС по вул. Галицька в с. Рясне-Руське на суму 106, 4 тис. грн. Виготовлено ПКД та розпочато роботу по об’єкту «Будівництво колектора по відводу поверхневих вод по вул. Миру, Вербицького, Ожинова в с. Рясне-Руське» на суму 249,9 тис. грн. Виготовлено ПКД по об’єктах                         «Будівництво колектора по відводу поверхневих вод по вул. Сонячна, Лісна в с. Рясне-Руське» на суму 32 тис. грн. та «Будівництво колектора по відводу поверхневих вод по вул. Джерельна Нагірна в с. Рясне-Руське» на суму 41, 3 тис. грн. Варто зазначити, що розпочата робота по виготовленню проектно-кошторисної документації по каналізуванню села Підрясне. Щоб завершити питання каналізування сіл, хочу зазначити, що між Рясне-Руською сільською радою та гміноюЛуково (Республіка Польща) підписано декларацію про співпрацю і ми разом взяли участь у міжнародному проекті «Україна-Білорусь-Польща» щодо будівництва будинку культури та каналізаційної насосної станції в кварталі житлової забудови К-1 с. Рясне-Руське. Даний проект не пройшов першого етапу. Однак, співпраця по міжнародних проектах буде продовжуватися.

Варте уваги і питання водопостачання. В 2017 році проведена інвентаризація водопроводів сіл Рясне-Руське та Підрясне, їх стан використання, заміна труб та інше з метою оформлення документації та встановлення власника. На даний час всі водопроводи старої забудови поставлені на баланс сільської ради, визначена їх вартість, отже ми можемо проводити ремонти та інші роботи. По даному питанні було виготовлено ПКД на об’єкт «Реконструкція водопроводу по пл. Незалежності в с. Рясне-Руське» на суму 14, 8 тис. грн., а також «Будівництво врізного колодязя в с. Рясне-Руське» на суму 18, 4 тис. грн. Також виготовлено документацію по поточному ремонту водопроводу по вул. Нова та вул. Молодіжна в с. Рясне-Руське.

Питання газопостачання та електропостачання індивідуальних житлових будинків вирішується за рахунок коштів забудовників. Так, забудовниками К-10, К-8, К-7 с. Рясне – Руське виготовляється технічна документація по газопостачанню та електропостачанню за власні кошти.

На зовнішнє освітлення з бюджету сільської ради за минулий рік було використано: на закупівлю матеріалів для ремонту вуличного освітлення 26, 3 тис. грн., за електропостачання насосноїстанції по вул. Підгірній – 7,3 тис. грн., за активну електроенергію по вуличному освітленню – 155, 5 тис. грн.  Забудовники кварталів житлової забудови К-10, К-8, К-7 с. Рясне – Руське виготовили технічну документацію та провели роботи за власні кошти по електропостачанню та зовнішньому освітленню кварталів. Відповідно на даний час за використану електроенергію вони платять самостійно. Проведено капітальний ремонт вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій в с. Підрясне на суму 592, 9 тис. грн.

Вивіз твердих побутових відходів здійснює ТзОВ «Санком Львів» з 2007 року. У 2017 році сільською радою сплачено 247, 4 тис. грн. З 2013 року ми збираємо сміття роздільним способом, закупивши додатково контейнери для пластикової тари у 2017 році на суму 42, 9 тис. грн. За рішенням депутатів сільської ради було прийнято двірника для прибирання громадських місць. Для цього закуплені бетонні смітники. На даний час в районі ЛьвівхімсільгоспмашуЛьвівська міська влада хоче встановити лінію сортування та пресування сміття. Однак, мешканцями нашого села та Рясне був виявлений протест щодо запуску лінії. На сьогоднішній день питання залишається відкритим. Але те, що дана лінія не працює, це вже перемога громади.

Не менш важливим та актуальним є питання ремонту доріг. Відповідно податок з акцизного збору за алкоголь, тютюн та нафтопродукти можна використовувати на ремонт доріг. Тому від поступлених коштів ми проводили роботи. Цього року ми провели капітальний ремонт дороги по вул. Л. Українки в с. Рясне-Руське на суму 1367, 9 тис. грн., капітальний ремонт дороги по вул. Бічна Шевченка в с. Підрясне на суму 497, 5 тис. грн., капітальний ремонт дороги по вул. Без Назви до початку вул. Молодіжної с. Рясне-Руське на суму 817, 5 тис. грн. На виготовлення ПКД по капітальному ремонту доріг по вулицях Молодіжна, Нова, Б. Хмельницького витрачено 79, 1 тис. грн.   На поточні ремонти доріг по вулицях Низова та Шевченка с. Підрясне витрачено 200 тис. грн. На поточний ремонт по вул. Сонячна в с. Рясне-Руське на суму 200 тис. грн. На поточний ремонт заїзду до площі Незалежності – 181, 3 тис. грн. На поточний ремонт площі Незалежності – 200 тис. грн.

Депутатським корпусом Рясне-Руської сільської ради постійно приділяється увага щодо благоустрою цвинтарів в с. Рясне-Руське та Підрясне. Хочу подякувати депутатам Гануляку Василю, Мельник Лесі, Маланій Оксані, Качинському Руслану та Фіалці Андрію, Грелі Василю за постійне підтримання порядку. Роботи по благоустрою будуть тривати і у 2018 році.

Так само, за сприяння сільської ради були виконані роботи коло церкви св. Дмитрія, церкви Різдва Пресвятої Богородиці та церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Я думаю, що і надалі ми будемо працювати та допомагати нашим релігійним громадам.

Наступне питання, яке зараз на часі – це земельні питання. Зокрема, встановлення межі між Рясне-Руською сільською радою та м. Львовом. Дане питання цього року зрушилося з місця. Численні зустрічі, наради дали результат. Підписано меморандум з міським головою щодо врегулювання питання встановлення межі між нашими радами. Готуються документи до передачі земельних ділянок площею 209 га у комунальну власність сільської ради. Також підготовлений договір про виділення субвенції на будівництво дитячого садочка в с. Рясне-Руське на суму 20 млн. грн. На виготовлення детальних планів території сіл Рясне-Руське та Підрясне витрачено кошти в сумі 34, 3 тис. грн.

Земельне питання стосовно Львівської Залізниці перебуває у Яворівському районному суді. У 2017 році фактично це питання не розглядалося. На даний час готується зустріч, щодо створення узгоджувальної комісії на предмет вирішення конфлікту між мешканцями села та Львівською залізницею.

Ще одне важливе спірне питання по землі між жителями с. Підрясне та с. Кожичі. Люди стали заручниками обставин. Земля, яка споконвічно належала прадідам жителів с. Підрясне територіально відноситься до Домажирської сільської ради. На даний час в Яворівській РДА створена узгоджувальна комісія, яка працює по даному питанню. Розроблені шляхи вирішення цієї проблеми. Я думаю, що воно обов’язково вирішиться на користь наших людей.

Хочу декілька слів сказати про транспортне забезпечення. На сьогоднішній день знято з рейсів 30 маршрутів, в зв’язку з підвищенням ціни на бензин та квитки. Тому нашим жителям важко добиратися на роботу. Багато нарікань на роботу маршруту №131. А соціальний маршрут «Ашан» почав здійснювати зупинку в селі Рясне-Руське та біля заводу «Фуджікура».

Непогано працюють наші медики та освітяни. Наші діти навчаються у просторих теплих чистих класах. Основне завдання вчителів навчити і виховати наших дітей справжніми патріотами своєї держави. У відповідності до мікропроекту, який переміг в обласному конкурсі, облаштовано актовий зал в середній школі. Сільською радою була надана субвенція на ремонт сходів, географічного майданчика та господарської будівлі на суму 398 тис. грн. Ще важливим залишається – створити належні умови для дітей 0 – 5 років. У 2017 році продовжувалася робота по виготовленні ПКД по будівництву дитячого садка в с. Рясне-Руське на суму 50, 5 тис. грн.

Лікарі нашої амбулаторії надають медичні послуги різним категоріям громадян. Мешканці мають можливість провести обстеження та полікуватися.

В селі Рясне-Руське функціонує Народний дім, де займається народний хор «Ополяни», який неодноразово виступав не тільки на рідній сцені, а й в районі, у м. Львові. Для того, щоб створити належні умови для розвитку творчих здібностей мешканців сіл Рясне-Руське та Підрясне, необхідно збудувати будинок культури в с. Рясне-Руське та літній амфітеатр в с. Підрясне. На даний час розпочати будівництво будинку культури важко, оскільки, не поступають кошти з районного бюджету на дане будівництво. Стосовно будівництва літнього амфітеатру с. Підрясне, сільською радою подано вдруге мікропроект на обласний конкурс.

Ще одне питання, на якому я хочу зупинитися – це розвиток спорту на території ради. ФК «Сокіл» приймав участь у другій лізі чемпіонату області з футболу серед аматорських команд. Я дякую нашим футболістам, що вони прославляють наше село. Робота яка ведеться І. Шахом, М. Дударенком, Ю. Лапкою, Б. Гоцьким серед дітей та молоді, заслуговує на увагу та дяку. Проведений благоустрій стадіону дозволяє проводити різні матчі. Хочу з вдячністю відзначити Кшика Володимира, Зіновія Піха, Андрія Любінця, які неодноразово допомагали нашим футболістам. Я думаю що футбол в нашому селі буде далі процвітати. На підтримку нашої футбольної команди були перечисленні кошти в сумі 190,9 тис. грн. Цього року ми завершили виготовлення ПКД на спортивно-відпочинковий комплекс в парку с Рясне-Руське. Даний проект неодноразово обговорювався та був підтриманий депутатами сільської ради. Проведено електронні закупівлі, переможцем яких стало ТзОВ «Еліт Спорт Груп», яке розпочало роботи . Однак, роботи велися дуже повільно і неякісно, що призвело до розірвання угоди. На даний проект витрачено 47, 6 тис. грн.

Але які роботи ми б не планували в центрі уваги завжди залишається людина. Тому особливу увагу ми приділяємо нашим жителям. Виконкомом сільської ради постійно проводиться роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, установ та організацій, з приватними підприємцями щодо надання допомоги тим, які сьогодні живуть за межею бідності: багатодітні сім’ї, одинокі громадяни, діти – сироти, учасники АТО, переселенці. Хочу відзначити, що цього року з бюджету сільської ради було виділено близько 800 тис. грн. на допомогу мешканцям сіл, учасникам АТО, реабілітованим та іншим громадянам. В питаннях соціального захисту громадян вже традиційно протягом багатьох років нам допомагає «Галицька здоба», ТзОВ «Брама», ТОВ «Про Тек Вікна Україна»,  приватні підприємці С. Кіра, О. Цицик, У. Хацко, В. Гануляк, І. Кривута, О. Лісовий, А. Шевчук, які спричинилися на подарунки малозабезпеченим сім’ям нашої сільської ради до Святого Миколая.

Виконкомом сільської ради проводиться робота з пільговими категоріями: учасниками війни, дітьми війни, учасниками бойових дій, учасниками АТО. Зокрема, проводяться обстеження сімей, оформляються одноразові допомоги, готуються документи та довідки на пільги, оформляються документи на субсидії та допомога при народженні дитини.

Виконкомом сільської ради, депутатами, членами виконавчого комітету, дільничним інспектором проводиться профілактична робота з молоддю села та громадянами. На території Рясне-Руської сільської ради протягом 2017 року було вчинено 16 крадіжок по селі Рясне-Руське та 6 по селі Підрясне, з яких 5 розкрито. З метою запобігання злочинів, Рясне-Руською сільською радою встановлена система відеоспостереження в с. Рясне-Руське на суму 539, 8 тис. грн., яка дасть можливість пришвидшити розкриття злочинів.

Хочу доповісти депутатам, що робота Яворівського РВК проводиться спільно з сільською радою серед молоді наших сіл,щодо підписання контрактів та проходження служби в лавах Української армії.

Всім відомо, що сьогодні назріло питання про об’єднання територіальних громад. Яке широко обговорюється, але логічного завершення його в нашому районі ще немає.

У нас є ще дуже багато питань які потребують вирішення. Я думаю що тільки спільними зусиллями та єдністю спільних інтересів ми подолаємо труднощі. Миру, добра та злагоди кожній родині, незламної віри в перемогу українського народу.

Дякую за увагу!

СЛАВА УКРАЇНІ!

АРХІВ НОВИН

Banerbpd 170x100

ПЛАТФОРМА ЕЛ. ДЕМОКРАТІЇ

єс місцевих петицій

ПОРТАЛ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

Data Gov Ua 300x156

ІНВЕСТИЦІЙНА КАРТА УКРАЇНИ

Ua Map 300x156